“Lotmani maailm” (2008)

"Lotmani maailm" esitab nägemuse maailmakuulsa semiootiku Juri Lotmani sise- ja välismaailmast, kus ülikeerulistes ajalootingimustes loodi Tartusse vaba mõtte oaas ning pandi alused ülemaailmselt tuntuks saanud kultuurisemiootikale.

Kuidas portreteerida meest, kelle maailm on galaktikasuurune, kelle peas asub kogu semiosfäär ja kelle pärand on killukestena jäädvustatud fotodele, raamatutesse, videosalvestistesse? Üheks võimaluseks on võtta kokku erinevad elud, need visualiseerida, põimida tervikuks. Putukas, sidemees, vunts, juut, kosmopoliit, semiootik, mõtleja, pereisa, lektor ja kosmonaut Juri Lotman kohtub filmilinal Einsteini, Stalini, Gagarini, Belka ja Strelka, Puškini ning ümarlauarüütlitega. Ilmutusena kangastub üksikasjalik tagasivaade 20. sajandile. Nägemus maailmakuulsa semiootiku Juri Lotmani sise – ja välismaailmast, kus keerulistes ajalootingimustes loodi Tartusse vaba mõtte oaas ja pandi alus ülemaailmselt tuntuks saanud kultuurisemiootikale.

Stsenaristid Rein Pakk ja Agne Nelk, režissöör Agne Nelk, operaatorid Mait Mäekivi, Margus Malm, Valeri Rjabin, Tauno Sirel ning Elen Lotman, heli Mart Kessel-Otsa, monteerija Andreas Lenk, produtsent Kiur Aarma.

Vaata Jupiteris.