Eesti

Foto: Kaupo Kalda

Tallinn

Mõned head näpunäited, mida teha Tallinnas

Parim koht fotograafiasõpradele – Fotografiska Muuseum: Fotografiska on suurim fotograafiamuuseum maailmas. Me hoiame fotograafiat au sees, kuid me ei ole ainult tavaline muuseum, vaid pakume ka avatud võimalusi vestlusteks tervele kogukonnale. Me usume ühise pinna loomisse, mis kaasab igaüht ja kus meie külalised võivad kuulata loenguid, jääda õhtusöögiks, või kohtuda sõpradega. Meie eesmärgiks on inspireerida teadlikumat maailma.

Kunstiarmastajatele – KUMU: Kumu on Eesti Kunstimuuseumi keskus ja kõige suurem ja muljetavaldavam näitusepaik Eestis.

Kõige populaarsem muuseum Eestis – Lennusadam avaldab alati muljet ja tekitab vaimustust!

Meie vabaduse lugu: harime ja kaasame Eesti inimesi ja külalisi ning innustame kõiki mõtlema lähimineviku üle, tunnetama vabaduse haprust ning seisma vabaduse ja õigluse eest.

  • Lisainfo saamiseks Tallinna kohta vajuta SIIA.
  • 10 suurepärast viisi Tallinnas aega viita:

Tallinna Ülikool

Tallinna Ülikool on noorim kõikide ülikoolide seast Euroopa pealinnades. Ta rajati alles aastal 2005 erinevate Tallinna ülikoolide ja teadusasutuste liitmise teel. Ülikool koosneb 18. akadeemilisest instituudist, neljast kolledžist ja akadeemilisest raamatukogust.

Ülikool on oma väärtustena välja kuulutanud akadeemilise kvaliteedi (kus ühendatakse uurimine õpetamisega), ühtekuuluvuse ja kollegiaalsuse, menetlustoimingute läbipaistvuse ja lihtsuse, avatuse (millega kaasneb oluline roll rahvusvahelistumisel) ning suunatuse ühiskonna poole, mitte elevandiluutorni sulgumise. Ülikooli pühendumuseks on saada rahvusvaheliseks uurimisasutuseks, millel on terav sotsiaalne südametunnistus ning paindlik ja kollegiaalne keskkond õppimiseks ja isiklikuks kasvamiseks, ja kus märkimisväärne akadeemiline vabadus, mis on tagatud nii õpilastele kui teaduskondadele, on tasakaalustatud rangete kvaliteedinõuetega. Tallinna Ülikool asub Tallinna kesklinnas, umbes viieteistkümne minuti jalutuskäigu kaugusel Tallinna vanalinnast.

Tartu

Mõned kasulikud näpunäited, mida näha ja teha Tartus

Lehise Toomemäe ja Emajõe vahele on end mõnusalt sisse seadnud Tartu vanalinn oma munakiviteede, neoklassikaliste hoonete ja suursuguste ülikoolihoonetega, mille kõige kohal kõrgub võrratu, 14. sajandist pärit Jaani kirik. Vanalinna südameks on Raekoja plats, mis on koduks majesteetlikule, 18. sajandi Raekojale ja ainulaadsele Suudlevate tudengite purskkaevule, millest on saanud linna sümbol. Väljaspool vanalinna leiavad külastajad vanad ja värvikirevad puumajade linnajaod Karlova ja Supilinn, mis on justkui 20. sajandi alguse eluviisi ajakapslid. Teispool jõge, vanal nõukogude lennuväljal seisab hiiglaslik Eesti Rahva Muuseum, mis demonstreerib Eesti kultuurilist arengut.

Foto: Riina Varol
  • Külastage Tartu kodulehte SIIN.
  • Lisainfot Tartu kohta leiate siit:

Tartu Ülikool

Tartu Ülikooli asutas 1632. aastal Rootsi kuningas Gustav II Adolf. Tegemist on ühe vanima ülikooliga Põhja- ja Ida-Euroopas.

Tartu pingevaba ja rafineeritud atmosfäär pakub õpetatud vestluste jaoks täiuslikku keskkonda. Tartu Ülikool on kõige kõrgemalt hinnatud ülikool Baltikumis. Ta koosneb neljast valdkonnast, mis hõlmavad kõiki traditsioonilisi akadeemilisi uurimisalasid, ent ka uuemaid, kuid samavõrd mõjukaid valdkondi. Õpilaste ja akadeemilise personali kompetentsi toetamiseks ja arendamiseks on ülikool sõlminud vastastikused koostöölepingud 72 partnerülikoolidega 26-st riigist.

Veel infot

Transport Eestis

Majutus