Transport Eestis

Tartu on Tallinnast 185 km kaugusel. Kongressi ajal korraldavad transpordi Tallinna ja Tartu vahel ürituse organiseerijad. 26. veebruaril ja 1. märtsil viib Lux Express delegaadid sihtpunkti. Tasuta WiFi ja pistikupesad iga istme juures aitavad teil teel võrguühenduses olla ning individuaalsed multimeediaekraanid teevad reisi nauditavamaks.

Photo: Rasmus Jurkatam

Kui teil on tarvis reisida eraldi, leidub Eestis laial hulgal kohalikke transpordivõimalusi.

Bussiga

Mõlema linna vahel on väga hea bussiliiklus. Bussisõit Tartusse võtab aega kaks ja pool tundi. Enamikes bussides on tasuta internetiühendus ja teised väikesed mugavused. Bussimarsruudid, ajakavad ja piletid leiate aadressilt T-pilet.ee.

Rongiga

Rongid on Eestis avarad, mugavad ja puhtad, ning enamik kohalikke ettevõtjaid pakuvad tasuta internetiühendust. Pileti saate osta nii rongijaamast kui rongist. Enamikes rongides leiduvad ka pistikupesad, ja ehkki enamasti saate maksta deebet- ja krediitkaardiga, on soovitatav kaasa võtta vähemalt 20EUR sularahas. Iga rongi keskpaigas on nn C-ala, kust saate kergesti siseneda ratastooli, jalgratta või lapsevankriga.

Kohalik transport Tallinnas

Tallinna Ülikool asub Tallinna kesklinnas Kadrioru pargi ja Tallinna lahe lähistel. Lisainfot kohalejõudmise ja parkimisvõimaluste kohta leiate siit.

Ühistransport

Kõige lihtsam, kestlikum ja odavam viis kesklinna jõudmiseks on ühistransport. Tallinna ühistranspordiks on nii bussid, trammid kui trollibussid. Hindade ja lisainfo saamiseks vajutage siia; sõiduplaan on kättesaadav siit.

Takso

Taksohind on umbes 0,5EUR kilomeeter + 3,5EUR sõidualustustasu. Enamik taksosid võtab vastu kaardimakseid, kuid enne sisseistumist tasub seda küsida. Taksohind võib vastavalt liiklusele ja ettevõttele varieeruda. Pidage meeles, et paljud taksod võtavad vastu ainult sularaha, seega vahetage enne sõitu valuutavahetuspunktis raha (vahetuspunktid leiate nii lennujaamast kui sadamast).

Võite ka helistada:

Tulika takso, tel. nr. +372 6120 000 (saab maksta kaardiga)

Veel üheks võimaluseks on kasutada Bolti teenust, mis on Eestist alguse saanud rahvusvaheline ettevõte. Tallinnas on saadaval ka Yandex ja Uber.

Kohalik transport Tartus

Konverents toimub Tartu Ülikooli hoonetes. Kõik nad on kümneminutilise jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist, ostukeskustest ja bussijaamast.

Foto: Renee Altrov

Ühistransport

Linnaliinibussides sõitmiseks saab pileti osta bussijuhi käest, kasutada saab ka elektroonilist bussikaarti. Bussijuhi käest saab pileti osta ainult sularaha eest. Elektroonilise bussikaardi (kontaktivaba plastikust kiipkaardi või kleebise) saate osta R-Kioskist, bussijaamast, Raekoja Külastajate Keskusest, Selveri supermarketite infopunktidest ja mujalt. Elektroonilise bussikaardi kasutamiseks tuleb sellega bussi sisenedes viibata bussiuste juurde paigutatud tuvasti juures, kuni kuulete helisignaali.

Tartu bussiliinid ja –ajad leiate siit. Lisainfot Tartu bussikaardi kohta leiate siit.

Tartus on olemas ka terviklik rattaringluse süsteem.

Takso

Takso saab tellida telefoni teel või leida taksopeatustest, mille leiate näiteks Vabaduse puiesteelt Poe tänava ja Raekoja platsi vahelt, Vallikraavi ja Ülikooli tänava ristmikult, Uueturu tänavalt, Soola tänavalt Hotell Tartu parklast ja mujalt. Taksohind sõltub ettevõttest, kuid on üles pandud kollase kleebisena iga sõiduki tagumisele paremale küljeaknale. Me soovitame:

  • Takso 1: Elektritakso +372 1918; +372 588 588 00
  • Takso 2: Takso Üks +372 1210; + 372 53 444 000
  • Taksosid ja verifitseeritud erajuhte saate kergesti tellida Bolti mobiilirakendusega. Vaata ka SIIT lisavõimaluste kohta.

Veel infot

Eesti

Majutus